Chybičky z jedničky

16. dubna 2008 v 19:28 | Marťa
1.) V jednom záběru na lodi má Jack úpně bílé zuby, ale jinak jich má polovinu zlatých nebo zkažených.
2.) Když Will osvobodí Jacka z vězení, tak pak běží pod ten most a domlouvají se, co udělají. Při různých záběrech se tam střídá stín a slunce. Tak např. když přibíhají, tak na to místo, kam se postaví, způlky svítí slunce, pak když mluví o rekvírování, tak je stín a když se Jack otočí k Willovi, tak zase svítí slunce.
3.) Jakmile Jack vytáhne Elizabeth z vody, rozřízne jí korzet a pak se jí ptá na ten pirátský medailon, tak je po celou dobu vidět, že Jack má hodně špinavý ruce. Ale v dalších záběrech už je má podstatně čistší.
4.) Když před bitvou na moři s Černou Perlou Elizabeth říká, ať spustí kotvu na pravoboku, tak je vidět, že se chytá lana-všimněte si způsobu, jak se drží. Když pak Will říká, že je tím určitě překvapí, je záběr na tu černošku a zase zpátky a Elizabeth se drží lana úplně jiným způsobem.
5.) Když Elizabeth vytahuje aztéckou minci ze zásuvky, je na ní dost prachu. Ale když jí potom drží v ruce, žádný tam už není.
6.) Když Jack prchá, po tom co v něm odhalili piráta (na začátku filmu, po tom co zachránil Elizabeth), je vidět, že když začali střílet, tak mu prostřelili želízka. I v dalších záběrech je vidět, že má želízka oddělená, třeba když prchá po mostě, tak máchá rukama daleko od sebe, což by s želízkama neuděl. Tak proč si je v dílně pana Browna snaží oddělat kladívkem?
7.) Když spolu Will a Jack šermují v kovárně a Will řekne "ohrožoval jste slečnu", Jack přejede po druhém meči. Meč je za Willovým (z Jackova pohledu vpravo). Když ale řekne "jen maličko", je meč před Willovým (z Jackova pohledu vlevo).
8.) Jak Will vytáhne žhavý kus železa při boji s Jackem, tak se oslík dá do pohybu, tudíž i kola, která osel pohání. O pár scén dál kola stojí, například když Jack vyhodí Willovi zbraň z ruky.
9.) Při bitvě na lodi pirát z perly vrazí do okna ruku. Komodor mu jí usekne kladivem. Ale jakmile už ta ruka je useknuná, tak na ní nesvítí měsíc, ale pořád je jenom z kostí.
10.) Když Jack vplouvá do přístavu prohlíží si oběšené námořníky. V prvním záběru zdálky jsou oblečení méně a jinak, než když je kamera zabere zblízka.
11.) Na začátku filmu, když Elizabeth sebere malému Willovi minci, tak ji při prohlížení drží jen prostředníčkem a palcem, ale při záběru z jiného úhlu drží medailon ve více prstech.
12.) Na začátku filmu, když kapitána povyšují na komodora, pochoduje uličkou mezi vojáky, tak sledujte brašnu vojáka stojícího úplně vzadu vpravo. Jednou má brašnu na boku a jednou na břichu.
13.) Když Jack verbuje novou posádku, hrozí mu Marie pravou rukou. V jednom záběru má vztyčenou levou ruku.
14.) Ve scéně, kdy Jack křičí na posádku: "Na palubu vy prašivý psy." je v levém rohu vidět člen štábu v kovbojském klobouku, bílé košili s krátkým rukávem a slunečními brýlemi, jak kouká na moře.
15.) Barbossa umírá na kulku, kterou do něj střelil Jack. V tom případě by měl umřít, ale i pirát, do kterého asi v polovině filmu střelí Barbossa, aby zjistil, jestli kletba stále funguje. Zřejmě by měl umřít každý pirát, který během nesmrtelnosti obdržel nějaké smrtelné zranění, když kletba přestane účinkovat.
16.) Na konci filmu Jack utíká před commodorem na vrchol pevnosti, na plošinku z níž na začátku spadla slečinka. Spadla mezi útesy, proto pro ni J.Davenport nemohl skočit a musel obíhat, takže se k ní dostal Jack - začátek zápletky. Teď Jack na stejné plošince uklouzne a sletí dolů: do čisté hladiny zátoky. Hladiny bez jediného kamínku, skaliska se zřejmě rozpustila ve slané vodě. Na začátku filmu bylo vidět i v krátkém pohledu dolů že dokreslené skály jsou odbyté (zejména zmatečný pohyb vln). Podobně záběr zezadu na domalovanou loď vplouvající do zátoky potřeboval hodně snahy diváka po uvěření jejímu pohybu - poskakovala jako korkový špunt.
17.) Pokud si všimnete, tak Jack má na jednom dredu jakési korálky a ty svou polohu na hlavě i na vlasech mění neustále během filmu. Je vidět, že při dlouhé době filmování, neměl Jack pořád stejný účes
18.) Když jde Will za Jackem do cely, je zhruba odpoledne. Ale neměl mít náhodou Jack za svítání schůzku s šibenicí?
19.) Když piráti přijedou do guvernérova domu a ponásledují Elizabeth, Ragetti drží v ruce louč. Elizabeth při sebeobraně vysype Ragettimu na hlavu žhavé uhlíky a tehdy už louč nedrží. Zvláštní, že když Elizabeth vyběhne ven z místnosti a oni jdou za ní, Ragetti má louč opět v ruce...
20.) Když Will Turner jde na návštěvu ke guvernérovi Swannovi tak nemá skoro žádné vousy, ale když přijde domů, má docela slušný knírek a bradku. Že by bydlel tak daleko?
21.) Will v kovárně šermuje s Jackem na trámech, pak seskakují a Jack Willovi do obličeje práší nějáký písek nebo něco takového, pak má Will od toho jemně zašpiněný obličej, v dalším záběru má obličej zaprášený dvakrát víc.
22.) Když jedna dělová koule udělá díru do vězení, na Jackově části cely díra mění velikosti- z jeho pohledu by jí tak do poloviny prolezl, a tak v polovině by se zasekl, když je pohled z kamery naproti němu, ani tam neprostrčí hlavu.
23.) Když Jacka poprvé zatýkají, po záchraně Elizabeth, ta se rozbíhá a přívěšek se jí houpe na krku-chvíli předtím si ho spěšně dala zpět do blůzky (nebo co to měla pod korzetem), když ji ale Jack chytl pouty pod krkem, byl přívěšek opět schovaný v blůzce.
24.) V momentě, kdy Elizabeth padá do vody a potápí se (udušená korzetem) tak se jí piratský přívěšek vznáší nad hrudí, o chvíli později, když ji Jack zvedá ze dna má přívěšek opět v korzetu.
25.) Na konci filmu, kdy se Jack Sparrow vrací na Černou perlu, ho posádka vytáhne na laně z vody, okamžitě jak Jack dopadne na palubu a nazvou ho kapitánem loďi je Jack suchý včetně vlasů a oblečení.
26.) Když Jack leží v cele, osvětluje ho sluneční světlo. Chybí tam stín mříží z okna.
27.) Když komodor Norrington uznává Jacka nejlepším pirátem (poté co s Willem ukradli Interceptor), svítí mu do očí zapadající slunce. V příštím záběru na Interceptor, však je slunce vysoko na obloze.
28.) Ve scéně, kdy Will přinese meč do guvernérova domu, tak sledujte hodiny na zdi. Když Will čeká, tak je 9:45 a když Guvernér přijde do pokoje, tak je 9:40.
29.) Když Jack platí poplatek za kotvení (potopení) své lodi, tal sledujte brk na stole výběrčího poplatků. Jednou směřuje ke spodku stolu a jednou přesně na druhou stranu.
30.) Ke konci filmu Elizabeth říká: "spusťte kotvu na pravoboku." Barbossa si všiml, že obracejí loď na kotvě a rozkáže ať stáhnou vesla na pravoboku. A v této chvíli je poznat, že Barbossa má bílé a čisté zuby. Ale v dalších scénách je má zkažené.
31.) Když na začátku filmu Elizabeth vytahuje aztécký přívěšek ze zásuvky a prohlíží si ho, je vidět, že má nalakované nehty(perleťový lesk). To se v té době nenosilo, ne?
32.) Ve chvíli, když Will Tarner zabránil Jackovi utéct, tím že hodil svůj meč do dveří, tak bylo vidět, že meč je umělý.
33.) Když jede Elizabet s posádkou Černé perly na člunech do jeskyní s pokladem a kapitán Barbossa ji připíná na krk medailon, vypadá celkem zuboženě- má spihlé vlasy a je v obličeji celá bílá. V následující scéně v niž už stojí za truhlou plnou zlata má celkem slušně nalíčené rty a dobře viditelnou dávku tužky na oči. Že by se stihla namalovat?
34.) Když je Jack Sparrow v kovárně, zkusí dloubnout do pana Browna, tak má rukáv až k prstům. Hned v dalším záběru má ten rukáv v polovině ruky...
35.) Jakmile Jack Sparow "zajme" v přístavu Elizabeth, je za ním vidět loď, na které je anglická vlajka. Když Elizabeth pustí, tak je vidět, že tam žádná vlajka už není.
36.) Když Elizabeta padá po ceremonii do moře, jsou všude kolem ní útesy. Jakmile je záběr ve vodě, není kolem ní ani jeden útes.
37.) Zhruba ve 34. minutě vychází měsíc zpoza mraků, které jdou doleva. O chvilku později měsíc za mraky zachází a ty jdou při tom na druhou stranu, tedy doprava.
38.) Když přijde guvernér Swann do Elizabetina pokoje a nese jí šaty, Elizabeth má vlasy vepředu, pak vzadu a pak zase vepředu.
39.) Když Jack zastřelí Barbarosu, nemá prostřelenou košili.
40.) Když Jack poprvé přijíždí do přístavu, v každém záběru jsou jiné mraky (tmavé x světlé,mlhavé x ostře ohraničené,...).
41.) Kapitán říká Elizabeth, že nic necítí. Tak proč na začátku filmu, když se dvojice pirátů snaží Elizabeth unést a ona na jednoho nechá spadnout žhavé uhlíky, jeden začne křičet: "Ne, to pálí."
42.) Když Elizabeth vrací Barbarossovi šaty, které jí půjčil, tak on prohlásí, že jsou od ní zahřáté. Ale když před tím Barbarossa vysvětluje Elizabeth jejich prokletí, tak říká, že nic necítí - " ani vítr ve tváři, ani teplo ženského těla". Tak jak mohl cítit, že jsou zahřáté?
43.) Když Will zachraňuje Jacka před oběšením, tak že mu hodí meč pod nohy, při pomalejším pohledu ho má pořád v ruce.
44.) Když Will a Jack spolu bojují v kovárně a Will hodí po Jackovi meč, tak při pomalejším a pozornějším podívání je viděť, jak ho stále drží v ruce. Tak i na konci, když Will zachraňuje Jacka před oběšením, není vidět letět žádný meč, ale je vidět, že je už od začátku zapíchnutý v podlaze.
45.) Když Jack na konci filmu zastřelí kapitána a on spadne, tak mu z ruky vypadne jablko. Když s Jackem bojoval, tak jsem si žádného nevšiml a ani potom nebylo vidět, že by si ho bral.
46.) Když Jack vyjíždí po laně při prvním útěku, tak skočí na jakýsi jeřáb - tam se asi třikrát otočí (poblíž není žádná zeď) za chvíli je pohled zezadu (vedle Jacka je zeď) a Jack skáče na trám stylem, že to vypadá jako by se nepohyboval po kružnici ale rovně, a chvíli poté je na Jacka záběr jak stojí na trámu a jeřáb se točí za ním a pod ním!
47.) Pirátského kapitána Jacka Sparrowa vysadila posádka jeho lodě na opuštěný ostrov. Jackovi se podařilo vrátit a chce získat Černou perlu zpátky. Vzadu stojí člen filmového štábu - s kšiltovkou
48.) Když Jack a Will šermují v kovárně, tak Will vyskočí na trám a rozřeže lana, spadne kovadlina (nebo něco, nevím) a tak odrazí Jacka na trámy za Willem, nevyskočí, ale chytne se trámu a vypadá to tak, jako kdyby se od něčeho odrazil. V 2 záběru nic pod ním není.
49.) Myslím si, že Will je nejlepším plavcem všech dob. Nejenže plaval na jedno nadechnutí takových padesát metrů pod vodou, aby ho piráti neviděli, ale ještě podplaval loď, aby v pozadí byl vidět hořící interceptor. Vše zvládnul za pár vteřin. Blahopřeji Wille, jsi můj vzor!
50.) Když Will a Jack spolu šermují v kovárně, baví se spolu o tom, že by si Will měl najít holku. Když se na chvilinku zastaví a Will Jackovi objasňuje, proč trénuje tři hodiny denně se šavlí, objeví se jeho elfské tetování z Pána prstenů.
51.) Pravé zápěstí Orlanda Blooma je po celý film něčím zakryto, aby nebylo vidět elfské tetování z natáčení Pána prstenů.
52.) Ve scéně, kdy je Jack s Elizabeth na ostrově, tak on naříká nad rumem, který Elizabeth zapálila. Při tom si dává ruce na obliče a je vidět, že jeho nechty jsou čisté. Jenže, když se večer před tím opíjel, měl je špinavé stejně jako své ruce. Později, když už jsou na lodi, tak je má opět špinavé.
53.) Když je Jack s Willem v baru v Tortuze, Will stojí zády ke zdi, na které je hořící svíčka. Svíčka během scény několikrát změní svou velikost a i tvar odkapaného vosku je vždy jiný. Všimněte si toho i ve vypuštěných scénách.
54.) A ještě jedna chybička ve scéně s Jackovým člunem. Když on vystupuje na molo zvedá pravou nohu, ale po změně úhlu kamery on dopadá na levou.
55.) Na začátku filmu, kdy jack opouští svůj člun, tak stříkne směrem ke kameře, kde ji v pravém dolním rohu zacáká. Voda se tam drží ještě několik záběrů.
56.) Na konci filmu ve scéně, kdy Will zachrání Jacka před oběšením, tak oni začnou utíkat až k okraji, kde je chytí Comodor a jeho muži. Následuje záběr na Jackovu tvář ve které je vidět, že Johnny Depp nosí kontaktní čočky.
57.) Ve scéně kdy Johnny Depp ujíždí na laně (a v mnoha dalších) je vidět, že vojáci ze svých zbraní střílejí víckrát než jednou. Ale princip opakovací pušky byl vynalezen až o dost později.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je dnes za den?

Pondělí 14.4% (118)
Úterý 15.6% (128)
Středa 14.7% (120)
Čtvrtek 12.5% (102)
Pátek 12.8% (105)
Sobota 14.9% (122)
Neděle 15% (123)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama