Prosinec 2011

4.Bleskovka

15. prosince 2011 v 12:25 | Martzinka_S |  Bleskovečky!
Takže,už dlouho tu nebyla bleskovka,tak tady ji máte.Tentokrát bude na body a diplomy dostanou jen 3(nebo i 5) kteří budou mít nejvíc bodů =).....(Click na Celý článek =))

Jak vypadat skvěle na fotkách

14. prosince 2011 v 16:30 | Martzinka_S
Chtěla bys upoutat něčí pozornost třeba na facebooku? Pokud chceš dosáhnout kladných ohlasů, použij originální profilovku!
Najít vhodnou fotografii na profilovou stránku nějakou jinou sociální síť, není vůbec jednoduché. Když už člověk vyfotí skvělou fotografii, na kterou je sám pyšný, nakonec mu jí přátelé ošklivě pomluví. Jak se má člověk potom zavděčit? Je to lehké, stačí se vyvarovat nejhorším chybám ostatních.

Musíš být sama spokojená

Prvním základním krokem je to, že se ti vybraná fotografie musí líbit. Když se sama při pohledu na ní nějak necítíš, nepoužívej jí. Vyber takovou, kde si budeš připadat hezká a sama z jejího publikování budeš mít dobrý pocit. Kašli na rady ostatních. Jak můžeš vědět, že ti chtějí opravdu dobře poradit? Záleží jen na tobě a ne na ostatních, protože má každý jiný vkus.

S kým se poradit?

Rozhodně se neraď s rodiči, protože ty by ti nejraději vybrali fotku z dětství. Vyjímka ovšem potvrzuje pravidlo a můžeš to vyzkoušet. Vyber si někoho neobjektivního, ale upřímného. Kamarádku, sourozence, nebo sousedovu dceru. Pokud vyberou fotku, která se ti nelíbí, tak to normálně řekni. Další variantou je udělat výběr fotek, které se líbí především tobě a pak jim dát vybrat z tohoto úzkého seznamu.


Facebook


Měla bys být k poznání

Profilové fotografie jsou od toho, aby ukázaly, čí stránky návštěvník otevírá. Lidí se stejným jménem může být mnoho a bez pořádné fotky tě lidé nepoznají. Je jedno, zda budeš z profilu, zepředu nebo vleže, ale mělo by být vidět, kdo na fotografii je. Vhodným řešením není ani tučná vrstva make-upu, pokud tak nechodíš denně.

Vhodná fotka ke tvému věku

Je ti třináct, ale používáš fotku, která odhaluje víc, než by měla? Tak jí okamžitě stáhni a vyber si takovou, která nebude tolik odvážná! Dej si jí třeba do klasického alba, ale jako profilovou fotku opravdu ne. Na fotografie ve spodním prádle nebo s obrovským výstřihem máš času dost a jediní komu tím uděláš radost, jsou pomlouvačné spolužačky a pedofilové. Určitě nechceš mít pověst lehké dívky, nebo ne?


Foto chyba
Photoshop opravdu jen s rozmyslem! (Foto: internet)


Zásady samofocení

Jen prosím už žádné fotografie z koupelny u zrcadla. Stalo se to velmi ošklivým trendem dnešní mládeže a můžeš věřit, že na takových fotografiích není nic hezkého. Možná mezi tvými kamarádkami, které používají podobné, ale pokud stojíš o nějakého kluka, kterého máš v přátelích, tímto ho opravdu neokouzlíš. Ba naopak, zejména, pokud je o trochu starší než ty. Kluci si z těchto fotografií dělají maximálně tak srandu a nebudou tě brát jako potencionální přítelkyni, nýbrž jako další pipinku z mnoha. Rozhodně však nepočítáme metrosexuály, kteří podobných snímků mají habaděj. Pokud se chceš mermomocí fotit sama, zajisti, aby to nebylo poznat.

Stydíš se fotit?

Nemáš ráda, když se musíš fotit na veřejnosti? Neumíš si představit, že by tě fotil někdo cizí? Není nic lehčího, než se domluvit s kamarádkou a společně si udělat hezké fotky. Vyberte si soukromé místo třeba u jedné doma, nebo venku na odlehlém místě. Vezměte si hezké oblečení, upravte se a bavte se. Před sebou se nemusíte stydět. Na focení si vymezte dostatek času, protože z počátku budete trošku ztuhlejší. Nejlepší fotky většinou vznikají až po hodině focení. Nebo momentky.

Vtipné fotografie

Na profil si také můžeš vybrat vtipnou fotografii, která pobaví a zároveň bude vidět, kdo na ní je. Možností je spousty, buď originální. Ať už se jedná o šílené oblečení, či místo. Nikoho tím neurazíš a navíc ukážeš, že máš v sobě smysl pro humor.


Foto chyba
I takhle to může dopadnout. (Foto: internet)


Dej si pozor na pozadí

Než jakoukoliv fotku zveřejníš, pořádně si jí prohlédni a zaměř se i na pozadí. Kolikrát se stalo, že si holčina nevšimla nespláchlého záchodu, či polonahého otce o pár metrů dál. Tyto fotografie pak běží internetem a následné ostudy se lehce nezbavíš.

Photoshop? V žádném případě!

Pokud používáš photoshop nebo jiný program na úpravu fotek, mysli s rozmyslem. Pokud chceš pouze vyretušovat pozadí, či upravit malé chybičky, jako třeba drobek na rtu, tak ho bez potíží použij. Na ztenčení postavy, zvětšení prsou a jiné kravinky ho v žádném případě nepoužívej. Za prvé to je kolikrát poznat na první pohled i u neznámého, za druhé to rozhodně poznají lidé, kteří tě znají, a místo chvály si vysloužíš spíš posměch. Programem na úpravu fotek si můžeš třeba bělit zuby, přidat opálení a jiné drobnosti, které na první pohled nejdou vidět. Větší úpravy hoď za hlavu.

Pár rad na závěr

Buď taková, jaká jsi. Nesnaž se na svém těle nic vylepšovat, třeba se někdo zamiluje právě do toho, co tobě připadá ošklivé. Místo našpulených rtíků se hezky usměj a uvidíš, že se kluci zblázní. Nehraj si na něco jen kvůli tomu, že to dělají tvé kamarádky, či je to in. Každý člověk je jiný a profilová fotka by toho měla být důkazem.

Anketa=)

14. prosince 2011 v 16:28 | Martzinka_S |  Ankety
tak tady máte další anketu.Tentokrát,co si přejete na Vánoce :)

Písničky ke stažení zdarma č.1 ...=)

13. prosince 2011 v 21:02 | Martzinka_S |  Ostatní:P
Tady máte pár písniček ke stažení zdarma,kderé se vám (doufám)budou líbit.K nim jsem přidala i video,abyste věděli,co stahujete.... =)
(časem sem dám možná i filmy Mrkající)...
--jo a promiňte že tu nemám videa,ale ty videa si skákaly sama kamkoli a přehazovali se.Když jsem to asi po 20. zkoužela zpravit,tak jsem se rozhodla,že to bude jen tak,promiňte....♪♫♫♪ ♪♫ ♪ ♪♪♪ ♫ =)

Don Omar feat. Lucenzo - Danza kuduro


Rihanna feat. Calvin Harris - We found love


Eddie Stoilow - GoodbyeRageo feat. Christina Delaney - Ty a já


Mandrage - Šrouby a matice


Christina Aguilera - FighterAvril Lavigne - Wish You Were HereTak co?
--kdyby ste chtěli nějakou písničku,abych ji sem dala,napište =)

Referát-Daidalos a Ikaros

4. prosince 2011 v 18:10 | Martzinka_S |  ╠šKola=)
Máme dělat referát -nějakou báji.A já si tak říkala,že vám ho sem dám..=)

Daidalos a Ikaros
Daidalos byl největší umělec v Řecku. Jeho nejlepším učedníkem byl Tálos syn Daidalovy sestry. Jednou Daidalos vyslechl rozhovor dvou dělníků, kteří se hádali, kdo je lepší umělec.Oba dělníci se shodli, že Tálos bude lepší. To Daidala rozčililo a rozhodl se, že Táloa zabije. Stalo se, že ho shodil z athénského hradu, ale mrtvé tělo pod skalou nenašel. Bohyně Athéna ho totiž zachytila a proměnila ho v čejku. Daidalos byl spatřen,když Tálose shodil a měl být odsouzen. Utekl se svým synem Ikarem na ostrov Krétu, kde vládl král Mínos,který měl syna Minotaura.Ten byl napůl člověkem a napůl býkem.
Bál se ho celý ostrov a král mu musel často dávat lidské oběti. Daidalos králi postavil obrovské bludiště, které posloužilo jako vězení pro minotaura. Poté se ale chtěli z Kréty vrátit domů,ale král Mínos ho nechtěl propustit.Daidalos pozoroval ptáky a našel v nich inspiraci pro útěk. Sestrojil dva páry křídel slepených voskem a svázaných provázkem. Jedno ráno vyletěli na zpáteční cestu. Ikarosovi připomínal,aby neletěl moc vysoko ani moc nízko.Ale Ikaros vylétl vysoko ke slunci, vosk se rozehřál a peří se uvolnilo. Ikarus se zřítil do moře. Večer vyplavilo moře jen Ikarovu mrtvolu. Daidalos pohřbil Ikara a utekl na Sicílii. Ostrov, kde pochoval syna připomíná dodnes svým jménem Ikarův osud. Říká se mu Ikária.