Prosinec 2013

Pryč z reality

17. prosince 2013 v 18:14 | °Em
Taky se Vám už určitě někdy stalo, že chcete utéct od všech problémů, starostí. Hádky s kamarády a další potíže. Nejlepší to je vyřešit. Ale někdy, na to já už nemám prostě sílu.

Já ale tu sílu čerpám z malování, kreslení, tvoření a hudby. Už odmala kreslím, vždycky mě to hrozně bavilo:) chodím i do umělecké školy a vždycky se těším, kdy tam zase pujdu. A na svoje výtvory jsem i docela hrdá. Nemaluji nejlíp, vim. Maluje mnoho lidí líp než já. Ale já se porovnávám se sebou, ne s ostatními. Nemusím být nejlepší ze všech. Mě stačí, když se budu mít ráda já, taková jaká jsem, co dělám já a ne ostatní.
Teď to možná zní trochu sobecky Smějící se, ale opak je pravdou. Dost pomáhám ostatním, jsem ráda, když jim pomůžu. Hodně lidí mi říká, že se pořád směju, že jsem optimistický člověk, jak to dělám. Klíč v záhadě je v tom, že musíte najít něco, co vás vlastně naplňuje. Jak já jsem ráda, když něco dodělám a řeknu si: Jo, dokázala jsem to. A hned se mám líp.
To je tak i s hudbou.. to zná určitě hodně lidí, když posloucháte smutnou hudbu, je vám hůř, když něco veselýho, je vám hned líp. U mě je to taky tak. A když dám kreslení dohromady s hudbou, je to skvělý! Mám tím víc hned energie:) a hned se mám líp..

Pointa tohohle článku je v tom, že když najdete to, co vám jde nebo co vás baví, bude vám hned líp :)
Každýmu něco jde, jen se snažte odhalit, co to je Mrkající

A tady pár obrázků, které jsem kreslila :)
Anorexie.

17. prosince 2013 v 0:45 | °Em
Anorexie.
poslední dobou jí vidím všude, hlavně na stránkách na fb + depresivní fotky. Dnes se chci ale věnovat anorexii..

Bez života, chodící kostra potáhlá kůží, nic jinýho. Jen umírající troska. Kosti vylézají. Stehna, které se dají obejmout palcem a ukazováčkem. Vlasy budete mít čím dál slabější, holkám přestanou chodit krámy (menses), je tu i možnost, že nikdy už potom nebudete moc mít děti, jelikož vaše buňky a orgány po tom mučení vypoví službu.. - tak nějak se dá popsat jedna z nemocí, se kterou se teď snad všude setkáváme.
Tohle všechno ↑ .. to je teď poslední dobou strašně ''módní''. Znám mnoho holek, co by anorexii chtěly.. ale proč? Co se jim, Vám na tom líbí? Vždy se začíná s malou neškodnou dietou, ale pak se to lehce může zvrtnout..

- Anorexii mají hlavně lidé, co mají např. nějaké problémy. Nejčastěji ve škole a to kvůli postavě. Lidi se vám posmívají. A vy to psychicky už prostě nezvládnete. Chcete zhubnout. Přestanete jíst. Ze začátku to pokulhává, ale potom to je lepší. Nejíte nic, max. se napijete light coly. V zrcadle se vidíte pořád strašně obézní, přitom vypadáte, jako kdyby váše kosti vykopali ze hrobu a poskládali do tvaru vašeho těla.. Nemůžete přestat. Touha po štíhlosti je silnější než vy..Přitom se sami zabíjíte..

- A dál jsou tu lidé, kteří chtějí nějak upoutat pozornost, být zajímaví. Dělají to, aby si jich ostatní všimli. Je to hlavně kvůli oblibě.


U obou případů je potřeba těmto lidem pomoc. Neví, jak si zahrávají se životem a smrtí. Kolik lidí už na anorexii umřelo..
Ano, někteří ji zvládli, žijí i teď.. ale zkuste si, kolik snahy,síly to muselo stát. Přestat extrémně hubnout..
Pokud znáte nějakého člověka s anorexií či bulimií, nenechávejte v tom. Bude vám za to později vděčný:)

Koukněte se na YT, na pár příběhů lidí, co trpěli anorexií..


U tohohle videa mi ale chybí, že někdy za to člověk prostě nemůže...Chci,abyste se nad tím zamysleli.. jak už jsem tu jednou psala, je to mezi životem a smrtí. Nepodlehněte anorexii.. Život je ta nejdražší věc na světě. Vy jste ta nejdražší věc na světě...
Ceňte si svého života.. nikdy nevíte, kdy se vám totiž po*ere..

Na googlu si toho o anorexii určitě najdete víc, než tu píšu já. Tohle je ale můj názor.
PS. nekopírovat